8 lut 2012

Tess Gerritsen "Sen o miłości"

Książka z biblioteki, była źle oznaczona. Więc się trochę nacięłam. Gdy idę z dzieckiem do biblioteki - to raczej nie mam czasu na przebieranie. Kieruję się do kosza z nowościami i szybko wybieram coś po tytule, albo okładce. Tym razem myślałam, że pożyczam sensacyjną książkę znanej mi już autorki.

Miał to być thriller (wg naklejki na grzbiecie). Okazało się, że książka powinna się znaleźć na półce z romansami. Widocznie tego tytułu nikt nie znał, zasugerowano się nazwiskiem, Tess Gerritsen znana jest z pisania trochę innych rzeczy.

Jeśli ktoś lubi Tess Gerritsen, albo chce poczytac romans z elementami kryminalno-policyjnymi, książka w sam raz dla niego.
Nina Cormier w dniu swojego ślubu dowiaduje się, że narzeczony wycofał się w ostatniej chwili i wcale nie złoży przysięgi małżeńskiej. Nie ma nawet odwagi wyznać tego osobiście, to Nina musi stanąć przed rodziną i odwołać przyjęcie i wysłać wszytskich do domów. W chwili gdy w końcu wychodzi sama z kościoła - wybucha bomba. Ktoś podłożył ładunek w kościele i chciał w ten sposób pozbyć się Niny. Detektyw Sam Navarro przejmuje śledztwo. Chroni dziewczynę i stara się odkryć tożsamość i motyw sprawcy, zanim terrorysta znowu podłoży ładunek wybuchowy. Kilka razy ratuje Ninę w ostatnim momencie. I oczywiście pielęgniarka i policjant mają się ku sobie. Ale żeby mogli myśleć o jakimkolwiek związku, trzeba złapać przestępcę.
Romans taki sobie, intryga trochę kuleje. Ale w sumie nienajgorsza.

Moja ocena 3/6

4 komentarze:

 1. Slyszalem, ze to thriller, a nie romans?

  OdpowiedzUsuń
 2. a gdzie?
  sto procent romans (ewentualnie romans kryminalny)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z innej "beczki", bo właśnie w Biblionetce jest dyskusja o płatnych bibliotekach: Czy u Ciebie jest ta biblioteka płatna, a jeśli tak, to czy jest to jednorazowa opłata czy jakaś składka roczna?

  OdpowiedzUsuń
 4. Biblioteka w mojej miejscowosci to przedsiewziecie gminno-koscielne /wiec podejrzewam, ze dlatego to troche moze inaczej funkcjonowac niz biblioteki panstwowe/, wydanie karty to koszt 2 €, wypozyczanie bez ograniczen wszytskich mediow /rowniez filmy, cd z muzyka, gry planszowedla dzieci) jest bezplatne, tak samo rezerwacja danego tytulu online.
  Biblioteka w wiekszym miescie: wydanie karty platne, oplata roczna juz nie pamietam, w granicach 10 euro, ksiazki wypozyczane bezplatnie, natomiast plyty, gry na komputer, filmy - 1 € za sztuke i chyba tylko na tydzien, pobieraja tez oplate za rezerwacje ksiazki.

  Z tego co mi wiadomo, biblioteki tutaj pobieraja raczej w wiekszosci oplaty roczne oraz za wypozyczenie niektorych mediow.
  Sprawdzilam na internecie 3 biblioteki glowne w wiekszych miastach i wszytskie pobieraja oplaty roczne (10, 18, albo 20 €).

  OdpowiedzUsuń